نصب مه پاش

نصب مه پاش

نحوه نصب مه پاش

نصب مه پاش در مکان های مختلف با هم متفاوت است. سیستم مه پاش از مقداری شیلنگ تحت فشار، تعدادی نازل مه پاش، پایه نازل، پمپ الکتریکی تحت فشار و در صورت نیاز سیستم تصفیه فیزیکی آب (جهت افزایش طول عمر نازل) تشکیل شده است.

قیمت و طریقه نصب مه پاش با توجه به فضای مورد استفاده دستگاه مه پاش متفاوت خواهد بود. به همین دلیل جهت اجرا و نصب نیاز به بازدید و برداشت اندازه ها می باشد. پمپ الکتریکی دارای سه مدل ( پمپ مه پاش اینترپمپ ، پمپ مه پاش برتولینی و پمپک ) است که بر حسب نیاز انتخاب میگردد.

 

فهرست مطالب :

پمپ های الکتریکی و نازل استفاده شده در مه پاش با توجه به محل نصب و نحوه نصب مه پاش متفاوت میباشد به گونه ای که در هر یک از سیستم مه پاش رستوران ها، دستگاه مه پاش برای پرورش قارچ، سیستم مه پاش در گلخانه ها, سیستم مه پاش گاوداری ها، سیستم مه پاش در مرغداری ها دارای پمپ الکتریکی و نازل مه پاش مخصوص خود می باشند. در واقع منشا این تفاوت ها در میزان رطوبت مناسب محیط برای گیاهان و حیوانات مختلف و انسان ها می باشد.

نصب مه پاش خانگی

نصب مه پاش خانگی بسیار آسان می باشد و در باغ، استخر، گلخانه . حیاط جهت آبیاری گلها و درختان و … قابل استفاده می باشد. برای داشتن جلوه زیباتری از مه پاش خانگی میتوانید به جای اینکه آنرا در بالای محیط نصب کنید، دور تا دور استخر در پایین نصب کنید و جهت مه پاش را در بالا قرار دهید . این نوع مه پاش متشکل از پمپ ، نازل ۹۰ درجه ، شیلنگ فیلتراسیون، تابلو فرمان مه پاش و دیگر اتصالات می باشد که با توجه به مواد مصرفی میتواند تغییر کند.

آموزش نصب سیستم مه پاش در رستوران:

برای مه پاش رستوران از یک پمپ ۱۰۰ بار استفاده می شود.
معمولا هنگام نصب مه پاش رستوران، خط شیلنگ ها و نازل ها برای خنک کردن فضای باز رستوران مناسب ترهستند.
استفاده از نازل پلاستیکی در محیط هایی مانند فضای باز رستوران که افراد از زیر نازل عبور می کنند توصیه نمی شود. دلیل آن این است که نازل پلاستیکی نوعی نازل آب پاش است که در فقط کمی به ریز شدن ذرات آب کمک می کند و در واقع مه پاش یا پودرکننده ی آب نیست و باعث خیس شدن افراد و ایجاد حس ناخوشایند می شود.

از دیگر نکاتی که هنگام نصب دستگاه مه پاش در رستوران باید دقت شود تعداد نازل هاست. اگر تعداد نازل ها هنگام طراحی مه پاش زیاد باشد باعث خیس شدن بیش از حد محیط می شود.

روش نصب مه پاش گلخانه :

جهت نصب این نوع مه پاش می توانید از پمپ ۱۱۰ بار – ۱۵۰ بار – ۲۰۰ بار استفاده نمایید.
نازل مورد استفاده در این نوع مه پاش ۲۰ – ۳۰ – ۴۰ – ۵۰ میکرون می باشد.
استفاده از پایه نازل مه پاش دو طرفه به دلیل کامل شدن هم پوشانی در سطح گلخانه، توصیه می شود. و یا اینکه بهتر است نازل ها با فاصله ی بیشتری نسبت به هم و با فشار آب بیشتر نصب شوند.

برای نصب مه پاش پرورش قارچ هم مانند مه پاش گلخانه عمل می شود با این تفاوت که برای اینکه رشد قارچ بهتر باشد به رطوبت بیشتری نیاز است.

آموزش نصب مه پاش مرغداری :

در مرغداری از پمپ ۱۱۰ بار یا ۱۵۰بار استفاده می شود.
گرمای زیاد در فصل تابستان باعث بیشتر شدن تلفات مرغداری ها می شود. استفاده از سیستم مه پاش کمک شایانی به خنک کردن و ایجاد رطوبت در این محیط ها می نماید.
طراحی، اجرا و نصب مه پاش در این محیط ها نیز با توجه به وسعت مرغداری و تعداد جوجه ها متفاوت است.
تعداد نازل ها باید بر حسب نیاز محیط به کار برده شود و نباید زیر پای جوجه ها رطوبت بیش از حد داشته باشد و خیس شود.

قیمت نصب مه پاش :

قیمت مه پاش ، قیمت نازل و پمپ و دیگر وسایل بسته به نوع برند و مواد مصرفی متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده گالری تصاویر مه پاش و نمونه کارهای ما در سایت دیدن کنید. برای خرید مه پاش و یا تعمیرات مه پاش و یا اطلاع از قیمت نصب مه پاش از طریق تماس با ما در سایت مشاوره رایگان دریافت نمایید.

 

social position
حالا تماس بگیرید...