مه پاش ها یکی از بهترین محصولات برای خنک سازی و حفظ رطوبت محیط هستند. امروزه افراد در بسیاری از مکان ها از این محصول استفاده می‌کنند. از کاربرد در مکان‌های عمومی و فضاهای صنعتی گرفته تا مصارف خانگی. پمپ مه پاش اصلی‌ ترین آیتم این سیستم است که از قیمت و کارایی بسیار حائز اهمیت ‌می‌باشد. اهمیت سالم بودن آن به اندازه‌ای مهم است که بدون عملکرد صحیح آن سیستم مه و رطوبت مورد نیاز را تامین نخواهد کرد.در ادامه هر آنچه که برای خرید قطعه لازم است بدانید به شما می گوییم. برای کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر نیز می توانید با ما تماس بگیرید.

برای انتخاب پمپ مه پاش باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در انتخاب پمپ مه پاش باید به چند نکته توجه کنید. اولین نکته اینکه بدانید هر پمپ ظرفیت محدودی دارد و جوابگو تعداد نازل خاصی است. بنابراین برای خرید پمپ مه‌پاش باید متراژ طول و عرض محیط و تعداد نازل مورد نیاز را بدانید تا براساس آن پمپ مناسب سیستم را خریداری کنید.

برای انتخاب پمپ مه پاش باید به چه نکاتی توجه کرد؟

نکته بعدی نحوه استفاده و مکان مورد استفاده از مه پاش است. برای مثال اگر در محیطی کم صدا بودن پمپ مهم باشد باید از پمپ های با ظرفیت کمتر استفاده کرد. همچنین اگر سیستم در ساعات زیادی از روز مشغول به کار باشد باید برای حفظ راندمان از پمپ های قوی‌تر استفاده کرد.

از جمله نکات مهم دیگر داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش است. در صورت خرابی، قطعات پمپ باید در دسترس باشند تا با تعویض آن ها سیستم شروع به کار نماید.

با انواع پمپ مه پاش آشنا شوید

پمپ های مه پاش متنوع هستند و تفاوت آن‌ها در نتیجه کار است. اما به طور کلی می‏توان پمپ را به سه گروه خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی طبقه بندی کرد.

با انواع پمپ مهپاش آشنا شوید

پمپ مه پاش خانگی (کم فشار)

مه پاش های خانگی اغلب نیازی به پمپ ندارند اما وقتی وسعت محیط مورد استفاده از مه پاش بزرگ تر می شود برای حفظ فشار آب و عملکرد مطلوب سیستم نیاز است از پمپ فشار آب استفاده شود. این نوع پمپ دارای موتور تک‎فاز است و فشاری در حدود ۷ بار ایجاد می‌کند. از این نوع سیستم می‌توان در فضاهایی مانند حیاط های بزرگ ویلاها، باغ ها، گل خانه های کوچک و .. استفاده کرد.

پمپ نیمه صنعتی (فشار متوسط)

در سیستم مه پاش نیمه صنعتی از پمپ فشار متوسط با فشار ۷ تا ۱۷ بار استفاده می‌شود. اندازه ذرات تولید شده ریزتر از مه پاش خانگی بوده و بدون خیس کردن فضا را خنک می کند. استفاده از این محصول برای تعداد ۱۵ نازل مناسب می‌باشد و می‌توان در کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز خرید استفاده کرد.

پمپ صنعتی (فشار قوی)

پمپ فشار قوی فشاری تا ۱۰۰ بار را تولید می‌کند و همین فشار باعث می‌شود اندازه ذرات بسیار ریز بوده و خنک کنندگی آن به مراتب بیشتر از دو نوع دیگر باشد. این پمپ ها دارای موتور سه فاز است و دینام آن ها موتوژن و الکتروژن هستند.

پمپ صنعتی (فشار قوی)

قطعات آن بسیار باکیفیت بوده و عمر و دوام زیادی دارند. از این محصول می‌توان در کارخانه‌ها، رستوران‌های بزرگ، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و.. استفاده کرد.

پمپ مه پاش گلخانه

پمپ مه‌پاش گلخانه عموماً شامل یک مخزن آب، یک پمپ آب، یکی یا چند نازل بخاری و یک سیستم کنترل و مانیتورینگ است. در این سیستم، آب در مخزن ذخیره می‌شود و سپس توسط پمپ به نازل‌های بخاری منتقل می‌شود. نازل‌های بخاری سپس آب را به شکل بخار در محیط منتشر می‌کنند و رطوبت مورد نظر را در گلخانه ایجاد می‌کنند.

برخی از ویژگی‌های مهم پمپ مه‌پاش گلخانه عبارتند از:

 • قدرت پمپ: قدرت پمپ باید به گونه‌ای باشد که بتواند آب را با فشار کافی به نازل‌های بخاری منتقل کند.
 • نازل‌های: نازل‌های باید به گونه‌ای اتصال یابند که به راحتی بتوانند آب را به شکل بخار در محیط منتشر کنند و مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی باشند.
 • سیستم کنترل: سیستم کنترل باید به گونه‌ای طراحی شود که بتواند فشار آب را کنترل کرده و میزان رطوبت مورد نظر را در محیط گلخانه تنظیم کند.
 • قابلیت نصب و تعمیر: پمپ مه‌پاش گلخانه خریداری شده باید به گونه‌ای باشد که نصب و تعمیر آن به آسانی قابل انجام باشد و در صورت نیاز، قطعات جایگزین آن به راحتی در دسترس باشند.

یک پمپ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

 • صدای کم: تولید صدای کم به علت کیفیت بالا پمپ است.
 • داشتن عملکرد و راندمان بسیار بالا
 • داشتن وزن پایین برای جابجایی و حمل راحتتر
 • قابلیت نصب آسان
 • داشتن قیمت مناسب
 • داشتن ضمانت نامه و خدمات پس از فروش
 • جنس مقاوم:دوام و کیفیت پمپ بسیار است؛ معمولا جنس این پمپ ها از جنس مقاوم و مستحکم پلی‏پروپیلین است.
 • کشور سازنده: ایتالیا برترین برندهای تولید کننده پمپ در دنیا را دارد. شرکت پومپاک ایتالیا، شرکت برتولینی ایتالیا و شرکت آنووی ایتالیا ازجمله تولید کننده‎های معتبر پمپ هستند.
یک پمپ خوب چه ویژگی هایی دارد؟

شما با توجه به ویژگی های فوق می‌توانید بهترین و مرغوب ترین انواع این محصول را خریداری کرده و مورد استفاده قرار دهید.

مشخصات فنی پمپ مه پاش

مشخصات فنی پمپ شامل دبی، فشار پمپ، دور موتور، قدرت و جریان برق است که در هر نمونه و مدلی از پمپ متفاوت هستند.

مشخصات فنی پمپ مه پاش

از مهم‎ترین اجزای یک پمپ می‌توان به الکتروموتور اشاره کرد. موتور مورد استفاده در پمپ های کم فشار، موتور تک فاز با ۱۴۰۰ دور دقیقه است. در صورتی که در پمپ های بالای ۱۰۰ بار باید از برق سه فاز استفاده کرد.

لوازم جانبی مناسب برای پمپ

در این نوع از پمپ‌ها می‌توان از لوازم جانبی برای کاربری بهتر استفاده کرد. از جمله این لوازم فیلتر، شیر فشار شکن، تابلو اتوماسیون و چرخ جهت جابجایی پمپ است.  مسلما با افزودن هر قطعه بر روی پمپ، قیمت دستگاه نیز افزایش پیدا می‌کند.

استفاده از فیلتر قبل از ورودی پمپ مانع از ورود املاح می‌شود و عملکرد سیستم را بهبود می‌بخشد. با استفاده از شیر فشار شکن نیز می‌توانید به آسانی فشار آب را تنظیم کنید. تابلو اتوماسیون شامل یک قطعه بابت کنترل آمپر برای جلوگیری از سوختن الکتروموتور و یک فیوز سه فاز بابت محافظت از اتصال کوتاه است.

خرید پمپ مه پاش

برای خرید پمپ سعی کنید از برند های معتبر شامل گارانتی خرید کنید. تا در صورت خرابی قطعات در دسترس بوده و تعویض شوند. از جمله برندهای معتبر می‌توان به پمپ پومپاک ایتالیا و پمپ برتولینی ایتالیا اشاره کرد. ما در مجموعه مه پاش صنعت نیز از محصولات این برندها استفاده می‌کنیم.

خرید پمپ مه پاش

قیمت پمپ مهپاش

پمپ از ضروری ترین اجزای مه پاش است که قیمت عمده آن را نیز شامل می‌شود. قیمت ها با توجه به برند و مشخصات پمپ متفاوت است. شما باید با توجه به نیاز و توان مالی خود بهترین و باکیفیت ترین نوع این محصول را انتخاب کرده و خریداری نمایید.

نتیجه گیری

کیفیت پمپ مه پاش در عملکرد کل سیستم تاثیرگذار است. تعویض به موقع روغن پمپ نیز باعث بهبود عملکرد آن می شود. زمان مناسب تعویض روغن در مرحله اول بعد از ۵۰ ساعت کار و در مراحل بعدی با توجه به مدل پمپ ۲۰۰ تا ۵۰۰ ساعت بعد از استفاده از سیستم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *