وبلاگ

نصب مه پاش در مشهد

نصب مه پاش در مشهد

مه پاش یک نوع سرمایش تبخیری است و همانند سیستم پد و فن ، معروف به سیستم خنک کننده ی تبخیری می باشد . مه پاش از بهترین روش های سرمایشی است که از بازده بالایی برخوردار است . در سیستم مه پاش ، آب به صورت قطرات و ذرات خیلی ریز تشکیل می شوند . در این سیستم آب روی سطح گیاه یا کف اتاق یا محلی که در آنجا نصب گردیده نمی نشیند ، چون قبل از اینکه ذرات به سطح یا کف برسند ه علت بسیار ریز بودن ، کاملا تبخیر می شوند . بنابر این بدون خیس شدن تبخیر می شوند . نصب مه پاش می تواند در مکان های مختلفی انجام شود. نصب مه پاش در مشهد نمونه ای از این موارد به حساب می آید.

چه نوع مه پاشی برای نصب در مشهد بهتر است؟

در این فناوری هرچقدر ذرات آب ریزتر باشند موثرتر عمل می کنند . سیستم های مه پاش در سالن های گلخانه ها ، مرغداری ها ، دامداری ها ، گلخانه های کوچک خانگی ، ویلا ، باغ ، تالار ، رستوران و بسیاری از اماکن دیگر قابل استفاده می باشند .

سیستم مه پاش یک روش مناسب برای خنک کردن ، ایجاد رطوبت و نیز کاهش گرد و غبار می باشد . از دیگر کاربردهای سیستم مه پاش برای کاهش گرد و خاک در کارگاه های مختلف مانند چوب بری ها ، نجاری ها و آهنگری ها است .

سیستم مه پاش همچنین قابل کارکرد در معدن ، سیستم های نقاله ، سنگ شکن ، کارخانجات فولاد ، توربین ها خنک کننده و تولیدکنندگان فرآوری غذایی و برای تمیز کردن هوا می باشد.

مقاله پیشنهادی: مه پاش سالن های ورزشی

کارکرد مه پاش در مشهد

اساس کار مه پاش ، کاهش حرارت ازطریق تبخیر آب می باشد . در این سیستم آب با فشار زیاد الکتروپمپ های فشار قوی پمپاژ شده و وارد سیستم مه پاش می شود و نازل مه پاش آب را به صورت پودری شکل ، شبیه به مه ، در فضا و محیط اطراف خود پخش می نماید.

کارکرد مه پاش در مشهد

سیستم مه پاش یا سیستم میست ، گرمای محیط را کاهش داده و باعث افزایش رطوبت در محیط می شود . نازل های مه پاش به دلیل دارا بودن منافذ بسیار ریز و کمتر از میلیمتر در سیستم های مه پاش بعث می شود آب خروجی به صورت مه خارج شده و باع می گردد که بستر و محیط را خیس نکند .

برای اینکه فوگر ، کارکرد صحیحی داشته باشد قطر قطرات ایجاد شده باید به اندازه ی کافی ریز و پودری شکل باشد.

مقاله پیشنهادی سایت مه پاش صنعت: طرز کار مه پاش

دستگاه مه پاش با جذب حرارت محیط ، دمای فضا را بدون افزایش قابل توجه رطوبت ، تا 22 درجه کاهش می دهد . همچنین تابلو کنترل سیستم مه پاش باعث کنترل هوشمند با تایمر می شود .

در سیستم مه پاش ، حتما باید از فیلتر استفاده شود ، چون منافذ نازل های مورد استفاده خیلی ریز می باشند و کوچکترین ذرات در آب ، باعث گرفتگی نازل می شود . این فیلتر ها توانایی جذب ذرات ، از پنج میکرون تا صد میکرون را هم دارا می باشند .

بخش های تشکیل دهنده ی مه پاش

  • تابلو برق .
  • الکتروپمپ .
  • شیلنگ تحت فشار .
  • پایه نازل و اتصالات .
  • نازل مه پاش .
  • فیلتراسیون ابتدا مسیر .

 

بخش های تشکیل دهنده ی مه پاش

مه پاش در مشهد

استان خراسان رضوی و خصوصا شهر مشهد توانسته اند با توجه به قرارگرفتن در قطب محصولات کشاورزی و دامداری و دامپروری و ایجاد شهر نشینی مدرن و صنعتی ، در تولید و استفاده ، خدمت رسانی و پشتیبانی دستگاه های مه پاش ، پیشگام شهرها و استان های سراسر کشور قرار گیرد.

مقاله پیشنهادی: پمپ مه پاش

حضور و وجود انواع و اقسام سیستم های مه پاش اعم از کشاورزی ، دامداری ، هتل داری ، گردشگری و توریسماز دیدگاه زائرین و تارخ شناسی و نیز ضدعفونی معابر با استفاده از ترکیبات گند زدا ازطریق سیستم مه پاش برای زدایش و پاکیزگی حتی آلودگی کفش ها و لباس ها ی عابران اقدام نماید .

از دیگر موارد استفاده ی سیستم مه پاش در مشهد ، ضدعفونی بازارها ، فروشگاه ها و بوستان های آن شهر است . تعداد قابل توجهی از گروه های مهندسی اقدام به ارائه خدمات در این موضوع نموده و با توجه به فراگیر بودن این سیستم به صورت تخصصی از محصولات تولید و عرضه شده پشتیبانی می نماید .

با جستجو در اینترنت شما می توانید به تعداد چشمگیری از شرکت های خدماتی ، کارخانجات تولیدکننده و فروشندگان انوا مه پاش در مشهد دست پیدا نمایید .

از مهمترین و با کیفیت ترین سیستم های مه پاش در موضوعات گوناگون ، تولیدات کارخانجات خراسان رضوی و شهر مشهد می باشد.

مقاله پیشنهادی: نصب مه پاش در کاشان

سخن پایانی

در این مقاله در رابطه با نصب مه پاش در مشهد و نکات مربوط به آن صحبت کردیم و تلاش نمودیم به سوالات احتمالی شما در این زمینه پاسخ دهیم. اگر همچنان سوالی دارید که پاسخ آن را دریافت نکرده اید، با ما در قیمت نظرات در میان گذاشته یا صفحه تماس با ما را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *