مه پاش گلخانه

امروزه یکی از دغدغه های اصلی افراد این بوده که چگونه می توانند با استفاده از راهکارهای مختلف مصرف آب را کاهش دهند. یکی از این موارد استفاده از مه پاش می باشد. مه پاش ها انواع مختلفی دارند که از آن ها می توان به مه پاش گلخانه ای اشاره کرد. این سیستم ها به دلیل وسعت و قدرتی که نیاز دارند در دسته مه پاش صنعتی قرار میگیرند که از ویژگی های مختلفی بهره‌مند هستندو می توانند باعث عملکرد ویژه شوند.

هر آنچه باید درباره مه پاش گلخانه بدانید

همه ما میدانید که مه پاش ها جهت خنک کردن و کاهش دمای محیط مورد استفاده قرار می گیرند.اما این سیستم ها با توجه به مکانی که می خواهید آن را نصب کنید می تواند دارای مزایای دیگری هم باشد. مه پاش های گلخانه ایی می توانند جهت سمپاشی یا کود پاشی هم مورد استفاده قرار گیرند و اما مهم ترین مورد استفاده این سیستم ها جهت خنک کردن گلخانه استفاده می شود.

اگر دارای یک گلخانه با متراژ بالا هستید و قصد دارید تا دمای گلخانه خود را کاهش دهید یا اگر برای کود پاشی و سمپاشی می خواهید از این دستگاها استفاده کنید باید به این نکات توجه کنید تا بهترین گزینه ممکن را برای گلخانه خودتان انتخاب کنید.

برخی از مزیت های مه پاش برای گلخانه

افزایش ۹۹% رطوبت مناسب در سالن

کاهش دما خنک کردن در تابستان و بهار

کاهش آب مصرفی گلخانه توسط مه پاش

بالا رفتن سطح کیفیت کشت و محصولات

جلوگیری از یخ زدگی محصولات در زمستان

مه پاش گلخانه چه کاربردی دارد؟



همه ما با گلخانه آشنا هستیم. اما شاید بسیاری از افراد از نزدیک وارد گلخانه نشده باشند و این فضای دلنشین را تجربه نکرده باشند.

گلخانه یک دنیای طبیعی زنده است. فضایی با آرامش، هوای مطبوع، محصولات متنوع و علاقه به کار. چرا علاقه به کار؟ وقتی محصولی تولید می شود، دنبال کردن مراحل روز به روز رشد آن، علاقه را دوچندان می کند. طبیعت آدمی به این سو تمایل دارد که به تولیدات خود عشق بورزد.

اما گفته شد «هوای مطبوع». اما سؤال اینجاست که این هوای مطبوع چگونه ایجاد می شود؟ در گلخانه نیاز است تا دمای هوا در دمایی خاص قرار داشته باشد و رطوبت هوا نیز در حد مطلوبی باشد که تمامی این موارد با دستگاه مورد آزمایش قرار می گیرد.

لذا باید جهت ایجاد این شرایط، راهکارهایی در نظر گرفت. از جمله این راهکارها، نصب مه پاش خانگی است.

 

نام انگلیسی مه پاش، فوگر است !

لذا در بازار به نام فوگر گلخانه نیز معروف است.توجه داشته باشید که عملکرد این دستگاه با پنکه مه پاش متفاوت است با اینکه توسط هر دوی آنها می توان به تولید مه پرداخت.

انواع دستگاه مه پاش گلخانه کدام اند؟

این دستگاه می تواند در ابعاد مختلف و مدل های مختلف، مانند مه پاش نازلی یا پنکه مه پاش طراحی و نصب گردد. گاهی اوقات برای یک فضای کوچک در تولید گیاهان نیاز است تا از یک مه پاش گلخانه کوچک استفاده شود که عموم آن را به مه پاش گلخانه خانگی می شناسند. گاهی هم در تولیدات وسیع باید از مه پاش گلخانه صنعتی در ابعاد بزرگتر و تجهیزات بیشتر بهره ببریم.

بسته به این که گلخانه خود را چگونه و در چه مکانی، همچنین با چه وسعتی در نظر گرفته ایم، نصب و راه اندازی دستگاه رطوبت ساز گلخانه نیز شرایط متغیری را تجربه خواهد کرد.نکته مهم آن است که می توان با طراحی چند طبقه روی هم، در یک فضای کوچک نیز، از یک گلخانه ساده خانگی بهره برد. فقط امکانات رطوبت سازی و دمایی باید در آن تعبیه شده باشد.

سیستم مه پاش گلخانه چگونه است؟

سیستم مه پاش گلخانه چگونه است؟

در ساخت مه پاش گلخانه نیازمند ابزار و وسایل مورد نیاز برای تولید مه هستیم. این دستگاه نیز مانند انواع مه ساز دارای منبع تغذیه آب و ماده ضدعفونی، پمپ و موتور فشار، لوله و اتصالات انتقال مایعات و نازل خروج آب به صورت قطرات ریز است که در نهایت فضای اطراف را خنک و مطبوع می سازد.

فقط باید دقت داشت که ساختار این دستگاه کمی گسترده تر از مدل های مختلف آن مانند مه پاش رستوران، مه پاش خیابانی و حتی گسترده تر از مه پاش گاوداری است و دلیل آن است که در گلخانه سطح زیر کشت وجود داشته و تعداد اتصالات باید به نحوی باشند که این سطح زیر کشت از ریزدانه های آب بهره مند شوند.

در اصل این دستگاه همان کار آبیاری قطره ای را انجام می داهد با این تفاوت که سیستم مه پاش گلخانه به صورت آبیاری از سقف و با قطرات بسیار ریزتر می باشد.

قیمت خرید دستگاه مه پاش برای گلخانه

قیمت مه پاش گلخانه واژه ای است که در این روزهای گرم تابستان بسیار جستجو می شود و تعداد زیادی از مشاغل خدمات رسان به جستجوی آن تمایل دارند. این دستگاه با توجه به وسعت گستردگی نیازمند اتصالات متعدد لوله ها و استفاده از نازلهای متعدد خروجی آب با فشار به صورت فورانی و قطره ای است که همین موضوع هزینه نصب و راه‌اندازی را افزایش می دهد.

حداقل میزان قیمتی این دستگاه برای یک گلخانه گسترده در سطح وسیع از ۱۰ میلیون تومان شروع می شود. اما انواع کوچک آن که با اتصالات بسیار کمتر و هزینه بسیار مناسب تر تولید میشود را در گلخانه های کوچک مورد استفاده قرار میگیرد و در این مکان ها می توان مه پاش ارزان و باکیفیت نصب نمود.

با توجه به این که برای تولید محصولات به خصوص زعفران، نیازمند تجهیزات هستیم، نباید نگران خرید مه پاش گلخانه و قیمت آن باشیم، زیرا در طول زمان منفعت کسب شده جبران هزینه رفته را خواهد نمود.

شرکت مه پاش صنعت ارائه دهنده انواع سیستم مه پاس و دستگاه های تولید مه در ابعاد صنعتی و خانگی می باشد. همچنین این شرکت با گارانتی یکسال محصولات و خدمات پس از فروش در صنعت تولید، نصب مه پاش و تعمیرات مه پاش ، حامی صنعت و تولید محصولات با کیفیت داخلی است. این شرکت تاکنون توانسته است پروژه های متعدد نصب مه پاش در رستورانها، فودکورتها، سالن های ورزشی و موارد مشابه دیگر را اجرایی نماید که جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در خصوص نصب و قیمت مه پاش می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید یا از طریق فرم موجود در سایت درخواست مشاوره ثبت کنید.

جهت دریافت مشاوره باما تماس بگیرید
یا ما با شما تماس خواهیم گرفت