وبلاگ

نصب مه پاش در اراک

نصب مه پاش در اراک

یکی از فناوری های نو ظهور مه پاش ها هستند که بسیار کاربردی می باشند. از آن ها در مکان های متفاوتی استفاده می شود. نوع کاربرد مه پاش در هر مکان با مکان دیگری فرق دارد زمانی که هوا بسیار گرم است و تحمل افراد از این شدت حرارت سلب شده با کمک این مه پاش ها هوای خنک و مطبوعی را برای افراد به ارمغان می آورند. برای آن که نصب مه پاش به درستی انجام گیرد، نیاز به برخی ابزارآلات است. از این رو برای نصب مه پاش در اراک نیاز است تا وسیله های زیر تامین شوند:

 • شیلنگ تحت فشار
 • نازل مه پاش
 • پایه نازل
 • پمپ الکتریکی تحت فشار
 • سیستم تصفیه آب در صورت نیاز

نصب مه پاش در اراک توسط نیروهای کارآمد این مجموعه با بهترین کیفیت انجام می شود. لازم به ذکر است که سیستم تصفیه آب به این منظور کار گذاشته می شود تا ماندگاری نازل بیشتر شود.

مه پاش چگونه نصب می شود؟

همان گونه که اطلاع دارید هر وسیله ای رویه ای جداگانه برای نصب دارد، مه پاش ها هم یک شیوه خاصی برای اجرا دارند.  این وسیله های کارآمد می توانند در فضاهای مد نظر استفاده شوند که هر مکانی یک مه پاش به خصوص خود را دارد به همین منظور باید پیش از نصب اندازه محل نصب اندازه شده تا در مرحله های بعدی با مشکل روبه رو نشوند.

مقاله پیشنهادی: مه پاش باغچه

برای آن که مه پاش ها عملکرد مطلوبی داشته باشند از پمپ برای پمپاژ آب استفاده می شود که این پمپ ها کارکردی متناسب هر محیط دارند.

 • اینتر پمپ
 • پمپ مه پاش برتولینی
 • پمپک

نصب مه پاش ها به آسانی صورت می گیرد ولی اگر نصاب آن کاربلد نباشد با خطاهای زیادی رو به رو می شود. به همین منظور سعی کنید برای نصب مه پاش از فرد کارآزموده ایی استفاده نمایید که در آینده ایرادات جدی به آن وارد نشده و پمپ آن نسوزد.

مه پاش چگونه نصب می شود؟

موارد استفاده مه پاش ها

همان طور که مشهود است محیط بسیاری در حال استفاده از مه پاش ها هستند. برای آن که پمپ جوابگوی وسعت فضا باشد، برای هر محیط از یک پمپ به خصوص استفاده می شود. موارد استفاده مه پاش ها به صورت زیر است:

 • سیستم مه پاش برای رستوران ها
 • دستگاه مه پاش به منظور پرورش قارچ
 • سیستم مه پاش برای گلخانه ها
 • سیستم مه پاش برای گاوداری ها
 • سیستم مه پاش برای مرغداری ها

مقاله پیشنهادی: تعمیر دستگاه مه پاش

برای نصب موارد مذکور نیاز به پمپ الکتریکی و نازل مه پاش مخصوص است. محیط های گفته شده هر کدام به درجه رطوبت خاصی نیاز دارند به همین جهت از ابزارآلات مخصوصی نیز برای مرتفع شدن نیاز استفاده می نمایند. گیاهان، حیوانات حتی انسان ها در درجه رطوبت خاصی زندگی می کنند و حد متعادلی برای آن وجود دارد. به همین جهت نصب این مه پاش ها در محیط های مذکور می تواند رطوبت گفته شده را برای موجودات رقم بزند.

مه پاش خانگی چگونه نصب می گردد؟

برخی از افراد قصد دارند تا برای تنظیم میزان رطوبت فضای خود در خانه از مه پاش استفاده نمایند. این فضا امکان دارد باغ، استخر، گلخانه، حیاط جهت آبیاری گلها و درختان و  غیره باشد. نصب مه پاش خانگی بسیار راحت است چرا که در این موارد با گستردگی فضا رو به رو نیستیم. می توان برای بالا بردن جذابیت کار در استخر، مه پاش ها را در دور تا دور آن کار گذاشت و جهت مه پاش به سمت بالا باشد.

مقاله پیشنهادی: سالن پرورش قارچ

این مدل از مه پاش ها از موارد زیر تشکیل شده است:

 • پمپ
 • نازل ۹۰ درجه
 • شیلنگ فیلتراسیون
 • تابلو فرمان مه پاش
 • و دیگر اتصالات
مه پاش خانگی چگونه نصب می گردد؟

چگونه می توان در رستوران یک مه پاش نصب کرد؟

رستوران ها نیز جزء مکان هایی محسوب می شوند که نیاز به مه پاش ها در آن بسیار ضرورت دارد. در این محیط ها رفت و آمد افراد بسیار زیاد است و نیاز به مه پاش به شدن احساس می شود. برای آن که بتوان در رستوران مه پاش نصب نمود به یک پمپ 100 بار نیاز است. به طور معمول در زمان نصب مه پاش رستوران، خط شیلنگ ها و نازل ها جهت خنک سازی فضای باز رستوران مناسب تر می باشند.

سعی کنید تا از مه پاش های پلاستیکی برای فضای باز رستوران استفاده نکنید چرا که این مه پاش آب را پودر نکرده و  خاصیت مه برای آن ایجاد نمی سازد این عمل منجر به خیس شدن افرادی می شود که از زیر آن در حال عبور و مرور هستند، همین امر موجب نارضایتی افراد خواهد شد.

مقاله پیشنهادی: دمای مناسب گلخانه

یکی از نکته های بااهمیت برای نصب مه پاش در رستوران این است که اگر تعداد نازل ها زیاد باشد نیز منتج به خیس شدن افراد می شود بنابراین باید دقت کنید تا تعداد نازل ها با فضای مد نظر همخوانی داشته باشد.

مه پاش گلخانه چگونه نصب می شود؟

گلخانه ها برای مطبوع نگه داشتن فضای آن و پژمرده نشدن گل ها، سبزیجات یا صیفی جات می توانند از مه پاش کمک بگیرند. نوع پمپی که برای گلخانه به کار برده می شود می تواند پمپ 110 بار، 150 بار یا 200 بار باشد. این اعداد با توجه به فضای مد نظر متغییر می باشد. نازلی که در این محیط  برای مه پاش ها می توان استفاده نمود 20، 30، 40 یا 50 میکرون می تواند تغییر کند.

مه پاش گلخانه چگونه نصب می شود؟

برای آن که بتوانید سطح گلخانه را هم پوشانی کنید می توانید از پایه نازل کمک بگیرید. همچنین در صورت عدم استفاده از پایه می توانید نازل ها را با فاصله ی بیشتری نسبت به یکدیگر استفاده نمایید در این صورت باید فشار آب بیشتری را به کار بگیرید.

مقاله پیشنهادی: مه پاش ضد عفونی کننده

در مکان های پرورش قارچ نیز برای رشد بهتر قارچ ها از مه پاش کمک می گیرند. نصب مه پاش در مکان های پرورش قارچ نیز شبیه به گلخانه است با این تفاوت که برای رشد هر چه بهتر قارچ ها به رطوبت بیشتری نیاز می باشد.

قیمت مه پاش نسبت به نوع پمپ، تعداد نازل ها و غیره متفاوت است. حتی نوع برند محصولات استفاده شده در قیمت نهایی کار موثر بوده و بر میزان آن می افزاید. همان گونه که مشهود است هر قدر کیفیت محصولات بالاتر باشد، ماندگاری آن ها بالاتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *