وبلاگ

نصب مه پاش در کاشان

نصب مه پاش در کاشان

نصب مه پاش در کاشان

در تابستان و زمانی که هوا بسیار گرم است تنها بارش باران است که به این گرما خاتمه می دهد. به راستی در اوج گرما بارش باران میسر است؟ با وجود سیستم مه پاش باران در فصل تابستان نیز مهیا شده با این تفاوت که ذرات مه پاش بسیار بسیار ریزتر از باران می باشد. افرادی که در کاشان زندگی می کنند می توانند از این سیستم ها بهره ببرند. نصب مه پاش در کاشان با کمک این مجموعه با بهترین کیفیت صورت می پذیرد.

مه پاش در کاشان چه کاربردی دارد؟

از سیستم مه پاش در موارد گسترده ای استفاده می شود که در ادامه بیان می شود:

 • مه پاش صنعتی
 • مه پاش گاوداری
 • مه پاش مرغداری
 • مه پاش گلخانه
 • مه پاش سالن پرورش قارچ
 • مه پاش خانگی
 • پنکه مه پاش
 • مه پاش رستوران
 • مه پاش بستنی فروشی

برای افرادی که گاوداری دارند استفاده از سیستم مه پاش یک امر ضروری و الزام آور است در ادامه به شرح سیستم مه پاش گاوداری خواهیم پرداخت.

چگونگی نصب مه پاش گاوداری

یکی از جدیدترین و به روزترین سیستم های خنک کننده محسوب می شود که اخیرا طراحی، تولید و به بازار ارائه شده است. سیستم های مه پاش گاوداری علاوه بر خنکسازی فضای آن می توانند زمینه ای را فراهم کنند تا این حیوانات به راحتی در فضای باز بتوانند رشد کنند.

محصولات پیشنهادی: مه پاش نیمه صنعتی

همان گونه که اطلاع دارید حرارت و گرمای زیاد باعث به خطر افتادن جان گاوها شده و استرسی که برای گاوها به وجود می آید کاملا به ضرر آن ها است. مورد گفته شده در مورد گاوهای شیرده از حساسیت بیشتری برخوردار بوده و در میزان شیر آن ها اثرگذار است.

چگونگی نصب مه پاش گاوداری

گاوهای شیرده از گرمای هوا اذیت شده و تمایل دارند تا در فضایی حضور داشته باشند تا خنک باشد، این گاوها در برابر گرما دچار استرس گرمایی می شوند. مشکلاتی که در برابر گرما برای این گاوها به وجود می آید در حجم شیرشان تاثیر مستقیم داشته و این مورد برای گاوداری ها بسیار مشکل زاست. سلامت گاوها را با روش های بسیار ساده و ابتدایی می توان رقم زد حتی بدون آن که نیاز به کمترین میزان آنتی بیوتیک و داروهای شیمیایی باشد.

زمانی که حرارت هوا به صورت آهسته و یا به صورت ناگهانی افزایش پیدا می کند، این تغییرات به عنوان یک عامل استرس زا موجب بروز اثرات فیزیولوژیکی منفی در گاوها خواهد شد.

محصول پیشنهادی: مه پاش گاوداری

این اثرات فیزیولوژیکی به طور کاهش کیفیت شیر، کاهش میزان شیردهی و هم چنین منجر به بروز مشکلات جسمی عدیده ای برای تعداد زیادی از گاوها خواهد شد.

استرس ناشی از گرما تا چه میزان برای گاوهای شیرده مشکل زاست؟

 • کاهش حجم شیردهی
 • کاسته شدن از کیفیت شیر
 • بالا رفتن بیماری های جسمی

اهمیت دمای هوا برای گاوهای شیرده بر کسی پوشیده نیست، شما با هزینه بسیار پایین می توانید از گاوهای خود به بهترین حالت ممکن نگه داری کنید چرا که گاوها سرمایه های شما هستند. روش های بسیاری برای خنک کردن گاوها ابداع شده است، اخیرا فناوری تولید و به اشتراک گذاشته شده که بر سایر روش ها برتری و ارجحیت دارد آن هم سیستم مه پاش گاوداری است. این سیستم محیط گسترده تری را می تواند خنک نماید و یکی از موثرترین و کارآمدترین ابزارهای خنک کننده محیط به شمار می روند.

مقاله پیشنهادی بلاگ مه پاش صنعت: نصب مه پاش در مشهد

سیستم های مه پاشی که نیاز به فشار خیلی بالا دارند نازل های آن روی فن آکسیال نصب می گردد. آب از نازل های ضد چکه هدایت شده و با دهانه 3 میکرون برخورد کرده و به طور کامل پودر می شود. ذرات بسیار کوچک آب به وسیله دمش به وجود آمده از فن در فضا پخش می شوند و با جذب گرمای هوا تبخیر می شوند. این پروسه سوای بر خنک کردن بالقوه هوای پیرامون دام رطوبت محیط را به صورت عالی بالا می برد. سیستم مه پاش گاوداری می تواند به دو شکل فوگر تحت فشار و یه به صورت فوگر- فن استفاده شود.

از چه نوع سیستم مه پاشی در گاوداری ها به کار می رود؟

همان گونه که مشهود است برای گاوداری ها از سیستم های مه پاش به خصوصی استفاده می کنند. این مه پاش ها برای خنک سازی قابل ملاحظه محیط بوده که در سلامت گاوها به خصوص گاوهای شیرده نیز موثر هستند در ادامه انواع سیستم های مه پاش بیان شده اند.

مقاله پیشنهادی: مه پاش سالن قارچ

 • سیستم مه پاش فوگری
 • سیستم مه پاش با فن آکسیال

مزیت های نصب مه پاش در گاوداری ها

 • کاهش استرس گرمایی در گاوها
 • بالا رفتن حجم شیر دهی در گاوهای شیری
 • افزایش بیش از پیش کیفیت شیر
 • کاسته شدن بیماری های تنفسی
 • کاهش حجم مصرف آنتی بیوتیک و داروهای شیمیایی

 خصوصیات مه پاش گاوداری

در گاوداری ها برای هر قسمت سیستم مه پاش جداگانه ای نصب می گردد که امری ضروری و الزام آور است. در بهارخواب و آبخوری گوساله ها سیستم مه پاش فوگری نصب می شود. از مه پاش ها در کنار آبخوری، مکان نگهداری گوساله ها و بهار خواب استفاده می شود انواع سیستم مه پاش گاوداری عبارت است از:

 • سیستم مه پاش با اتصالات اتومات طرح F
 • سیستم مه پاش با اتصالات هیدرولیکی

باید خاطر نشان شد که اخیرا از تجهیزات هیرولیک دیگر استفاده نمی شود و کاربران از سیستم اتوماتیک استقبال بیشتری کرده و این نوع از تجهیزات برای آن ها محبوبیت بیشتری دارد.

مقاله پیشنهادی: نصب مه پاش در کرمانشاه

مزیت های سیستم مه پاش با اتصالات اتوماتیک

هر کدام از سیستم ها مزایای خاص خودشان را دارند، برای پی بردن به مزایای سیستم مه پاش با اتصالات اتوماتیک همراه ما باشید. در این نوع سیستم اتصالات توانایی آبندی را دارند، آبندی آن ها با سهولت هر چه تمام و بسیار آسان رقم می خورد. اگر نیاز به تغییر جا داشتید می توانید این سیستم های مه پاش را جمع کرده و در مکان جدید نصب نمایید. در مکان جدید اقدام به نصب لاین مه پاش کنید.

مزیت های سیستم مه پاش با اتصالات اتوماتیک

در این سیستم همه اتصالات ضد زنگ بوده و به هیچ عنوان حتی تحت هیچ شرایطی زنگ زدگی در لاین بروز نخواهد کرد. معمولا در سیستم مه پاش فوگر دامداری نازل هایی با اندازه 30 میکرون به کار برده می شود. فاصله نصب هر نازل رابطه مستقیم با گرمای فضای مد نظر دارد. اما نصب دو عدد نازل در فاصله یک متر رایج تر می باشد.

مقاله پیشنهادی: نصب مه پاش در اصفهان

سخن پایانی

در این مطلب درباره نصب مه پاش در کاشان و هر نکته ای که درباره آن می توان گفت صحبت کردیم. امیدواریم این نوشته توانسته باشد پاسخ سوالات شما را در زمینه نصب مه پاش در کاشان بدهد. اگر سوالی دارید، با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *