وبلاگ

نصب مه پاش در کرمانشاه

نصب مه پاش در کرمانشاه

معمولا صاحبان رستوران ها، صاحبان کافه ها، صاحبان بستنی فروشی ها و غیره که دغدغه ی اساسی آن ها در روزهای گرم سال خنک شدن افراد است، اقدام به نصب مه پاش می کنند. 

نصب مه پاش در کرمانشاه با شرایط بسیار عالی و دقت مضاعف انجام می شود. کسانی که در کرمانشاه ساکن هستند می توانند از این فناوری جهت خنکسازی افراد بهره ببرند. حتی می توانید از این مه پاش ها در گلخانه ها، پرورش قارچ و غیره استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که اگر در شهر کرمانشاه نیاز به یک تیم حرفه‌ای در امر نصب و نگهداری مه پاش را دارید ما به شما عزیزان تیم نصب و نگهداری مه پاش صنعت را معرفی می‌کنیم؛ این تیم با پشتوانه سال‌ها تجربه در زمنیه فروش،‌ نصب و نگهداری انواع مه پاش می‌تواند به شما عزیزان در روند نصب و نگهداری مه پاش در کرمانشاه کمک شایانی کند؛‌ در صورت کسب و اطالاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره رایگان نصب و نگهداری مه پاش با شماره تماس
09194690649 در ارتباط باشید.

چرا به مه پاش ها نیاز داریم؟

این فناوری نو ظهور می تواند در خنک نمودن فضا بسیار کمک کننده باشد. عملکرد این مه پاش ها به این صورت است که آب را اسپری می نماید با اسپری شدن آب رطوبت لازم منتقل شده و موجب خنک شدن محیط مد نظر می شود. سیستم مه پاش نام های مختلفی از جمله مه ساز یا خنک کننده آبی دارد. این نوع سیستم ها تنوع بسیاری دارند با این وجود کارکرد تمام آن ها یکسان است.

عملکرد سیستم مه پاش چگونه است؟

 تمام سیستم های مه پاش عملکردی مشابه دارند و اساس آن ها مطابق با تبخیر آب است، بدین ترتیب که قطره های حاصل از مه پاش گرمای هوا و محسط پیرامون را به خود جذب نموده و بخار می شوند.

محصول پیشنهادی: مه پاش نیمه صنعتی

به همین منظور در مناطق گرم و خشک همه سیستم های مه پاش کارکرد خوبی از خود به نمایش می گذارند ولی در مناطقی که معتدل و شرجی است تنها بعضی سیستم های مه پاش هستند که جوابگو هستند. بهتر است ابتدا مطالعاتی را در این زمینه داشته باشید بنابراین به شما توصیه می کنیم این مقاله را تا انتها دنبال کنید.

عملکرد سیستم مه پاش چگونه است؟

کارکرد سیستم مه پاش به این صورت است که آب با فشار لازم از منفذهای بسیار ریز نازل به خارج عبور داده می شود با این حرکت قطره های بسیار ریزی از آب تشکیل شده که آن مه نام دارد و بخار خواهند شد و بلافاصله محیط را خنکسازی می کنند.

لازم به ذکر است که هر قدر نازل ها منفذهای باریکتری داشته باشند مه فشرده تر و غبار آن سریع تر تبخیر شده و هوای محیط با سرعت بیشتری خنک خواهد شد.

مقاله پیشنهادی سایت مه پاش صنعت: مه پاش سالن قارچ

سیستم مه پاش چند نوع است؟

سیستم های مه پاش در کل به سه دسته تقسیم می شوند، امام آن چه که اهمیت دارد نوع کارکرد آن ها است. اگر در انتخاب نوع آن ها دقت لازم را به خرج ندهیم امکان بروز مشکل در آینده احتمال دارد. همین امر باعث بروز نارضایتی در افراد می گردد پس بهتر است به این نکته توجه کنید.

1- مه پاش خانگی که پمپ ندارد

این نوع از مه پاش ها با فشار کم آب عملکرد خوبی از خود به نمایش می گذارند قطرات تولید شده با این روش درشت تر از روش های دیگر است. کلیت این سیستم بسیار ساده بوده و به طور معمول از چند عدد نازل، لوله و اتصالات به وجود آمده که به طور معمول با فشار آب کم تا متوسط بین 1 الی 8 بار فعالیت دارد.

این سیستم ها بسیار ساده و ارزان هستند که معمولا از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند.

مقاله پیشنهادی: تابلو برق مه پاش

این نوع مه پاش به جریان برق احتیاجی نداشته و بدون نیاز به پمپ نیز عملکرد آن ها مختل نخواهد شد با این تفاوت که کارکرد آن ها مشابه آب پاش بوده و آبی که از این نوع مه پاش اسپری می شود تنها محدوده خاص و کوچکی را خنک می نماید به همین منظور برای اینکه بتوانید بهتر خنک شوید باید زیر نازل ها قرار بگیرید. گفتنی است اگر بیش از حد زیر این نازل ها بایستید احتمال این که خیس شوید بسیار زیاد می باشد.

این نوع مه پاش ها برای افرادی مناسب است که قصد ندارند تا هزینه زیادی را متحمل شوند و اندکی خیس شدن موجب رنجش خاطر کسی نمی شود. از این نوع مه پاش می توان در موارد زیر بهره گرفت:

 • مصارف خانگی
 • حیاط‌ها
 • گلخانه‌های کوچک
 • آبیاری گل و گیاه.

2- مه پاش با پمپ متوسط

این نوع از مه پاش ها که کاربری های متفاوتی دارند از نازل هایی تشکیل شده اند که منفذ آن ها از مورد مذکور ریزتر است.

مقاله پیشنهادی: نصب مه پاش در شیراز

پمپ این سیستم فشاری معادل 7 الی 17 بار تولید می کند. این عامل موجب می شود تا غبار ایجاد شده از نوع قبلی ریزتر باشد و خنکسازی آن به مراتب بالاتر باشد همچنین احتمال خیس شدن افرادی که قصد ایستادن یا نشستن در زیر مه پاش را دارند به نسبت مورد قبلی کمتر اتفاق بیفتد. از این نوع مه پاش در مراکز مختلفی استفاده می شود که در ادامه بیان می گردد:

 • کافه‌ها
 • رستوران‌ها
 • مراکز خرید
 • و کاربری های مشابه

به طور معمول این مراکز به فناوری نیاز دارند تا بتوانند با کمک آن هوای محوطه را مطبوع و خنک سازند همچنین برای آن ها این مورد بسیار بااهمیت است که قطرات آب موجب ناخرسندی عابرین و مشتریان نگردد.

3- مه پاش با پمپ فشار قوی

مه پاش های جدیدی هم اخیرا وارد بازار شده اند تا بتوانند نیاز افراد را مرتفع سازند توانایی پمپ آن ها به حدی است که می تواند فشاری معادل 100 بار را ایجاد نموده و با پمپاژ نمودن آب به نازل هایی که منافذ آن ها بسیار کوچک است بلافاصله بخار آب لازم را تولید می نماید و با این فرایند موجب خنک شدن بی نظیر هوای محوطه می شود.

مه پاش با پمپ فشار قوی

مقاله پیشنهادی: نصب مه پاش در اراک

قطعات به کار رفته برای تولید این نوع از مه پاش که در ادامه بیان شده است استحکام و مقاومتی مضاعف دارند.

 • پمپ
 • موتور
 • لوله
 • اتصالات
 • نازل

موارد گفته شده به طور ویژه برای پمپ های فشار قوی تولید شده که بتواند فشار قوی آن را تحمل کرده و به لوله ها و سایر قطعات آسیبی وارد نگردد. این نوع از مه پاش ها کارکرد قابل ملاحظه ای دارند و تحمل هر نوع آب و هوایی را دارند. عابرین را به هیچ عنوان خیس نکرده و موجب رفاه حال مشتریان خواهد شد. همان گونه که کیفیت این کار بالاتر است به مراتب قیمت آن هم نسبت به دو مورد گفته شده بالاتر می باشد. یکی دیگر از مزیت های این سیستم های مه پاش داشتن یک منبع آبی است که همراه آن می باشد.

سخن آخر

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا شما عزیزان را با هرآنچه که در رابطه با نصب و نگهداری مه پاش در شهر کرمانشاه نیاز دارید را شرح دهیم؛‌ امیدواریم که این مطالب برای شما عزیزان مفید بوده باشید؛ لازم به ذکر است که در صورت نیاز به نصب مه پاش در کرمانشاه را دارید می‌توانید با کارشناسان تیم مه پاش صنعت با شماره تماس
09194690649 در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن با مشاوره کاملا رایگان راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *