وبلاگ

مه پاش کوچک

مه پاش کوچک

مه پاش کوچک چه کارایی دارد؟ چه طوری عمل می کند؟ و خیلی از سؤال های این چنینی که قرار است در این مقاله به آن ها پاسخ دهیم. یک مه پاش همان طور که از اسمش پیداست برای تولید مه می باشد که این کار را با استفاده از نازل انجام می دهد که آب را به صورت پودر از خود خارج می کند و سپس این ذرات پودری هوای گرم محیط را جذب کرده و یک هوای خنک و متعدل را به وجود می آورند که در ایجاد یک محیط مطبوع مناسب می باشند.

عملکرد یک مه پاش کوچک

یک دستگاه مهپاش کوچک با کمک آب و قابلیت تبخیر آب می تواند باعث خنک تر شدن دمای محیط شود. این نوع مه پاش معمولا دارای نازل بوده که آب را با ابعاد ریز و پودری و به صورت پر فشار به بیرون پرتاب می کند.

انواع مه پاش کوچک

این دستگاه بر اساس ظرفیتی که ساخته می شود به دو طرح اصلی تقسیم می شود که نوع اولیه آن برای استفاده در محیط های کوچک مناسب است که تمام این فرایند ها با استفاده از فشار آب لوله کشی، نازل مه پاش و شیلنگ قابل اجرا می باشد.

اساس کار یک مه پاش کوچک

اگر بخواهیم به صورت کلی به اساس کار یک مه سازکوچک بپردازیم باید بگوییم که یک سیستم مه پاش از یک پمپ فشار قوی، تعدادی نازل تشکیل شده است که می تواند آب را به میلیون ها میلیون ذره کوچک‌تر تقسیم کند که بلافاصله با برخورد این ذرات با هوا این ذرات کاملا تبخیر می شوند و در ایجاد یک هوای مطبوع و خنک کمک می کنند.

پس اساس کار یک مهساز کوچک در اصل خروج آب دهانه نازل با فشار زیاد می باشد که در این راستا وجود موتور و پمپ در به وجود آمدن یک فشار کارآمد بسیار مؤثر می باشد.

اجزای موجود در یک مه پاش کوچک

اجزای موجود در یک مه پاش کوچک

اجزایی که در یک رطوبت ساز کوچک وجود دارد شامل موارد زیر می شود:

1- مجهز به مخزن آب

این مخزن برای مکان هایی که نمی توانید ورودی پمپ را به شیر آب وصل کنید و یا نیاز به این دارید که درون آب از مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید مناسب می باشد.

2- فیلترها

معمولا فیلترهایی که در سیستم مه پاش تعبیه می شوند قبل پمپ قرار می گیرند.

3- پمپ فشار قوی

وجود یک پمپ فشار قوی در مه پاش کوچک باعث می شود تا آب با فشار بیشتری از نازل خارج شود و محیط را مرطوب کند.

4- سیستم کنترل زمان

وجود تایمر یا سنسور رطوبت در یک مه پاش باعث می شود تا دیگر به حضور شما برای خاموش و روشن کردن دستگاه نیازی نباشد و دستگاه به صورت کاملا خودکار نسبت به کنترل زمان اقدام کند.

وجود شیلنگ

شیلنگ مه پاش جنس پلی آمید یا استیل است که می تواند آب را با فشار ۷۰ بار در سیستم منتقل کند و در عین حال خراب نشود.

پایه نازل

یکی دیگر اجزایی که در یک سیستم مه پاش وجود دارد پایه نازل فیتینگی هستند که باعث ورود لوله و شیلنگ ها به صورت فیتینگی در پایه می شوند.

نازل

نازل از دیگر اجزای موجود در مه پاش کوچک است که وظیفه آن اسپری کردن ذرات ریز آب به اطراف می باشد که این نازل ها بر روی پایه نازل قرار گرفته اند.

سایت مه پاش صنعتی

اگر به دنبال یک مه پاش کوچک هستید به سایت مه پاش صنعتی مراجعه کنید. این شرکت دارای سابقه ای درخشان در زمینه تولید انواع مه پاش ها می باشد که دارای ۶ سال تجربه کاری در این زمینه است و توانسته بهترین ها را به بازار عرضه کند.

  • پشتیبانی روزانه
  • وجود خدمات پس از فروش
  • تجربه
  • گارانتی
  • استفاده از ابزار با کیفیت
  • خدمات رایگان

همه این ها باعث شده است تا مشتریان زیادی به این شرکت اعتماد کرده و  آن را تبدیل به یک شرکت ممتاز کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *