سیستم مه پاش

سیستم مه پاش

سیستم مه پاش چیست ؟

با شروع تابستان و فصل گرما، هم شما و هم دیگر موجودات و گیاهان احتیاج به خنک سازی و فرار از تنش ناشی از گرما دارند. لزا تلاش برای خنک سازی فضا ها یکی از درگیرهای مهم است که از فضاهای شخصی تا محیط های عمومی و حتی صنعتی رو شامل می شود. در این راستا طبق تحقیقات اخیر یکی از روش های بهینه و نتیجه مند در حال حاضر برای خنک سازی فضاها، استفاده از سیستم مه پاش می باشد.
سیستم های مه پاش با نام های دیگری شامل مه ساز، خنک کننده آبی و رطوبت ساز، دستگاهی ست که طی یک فرایند ساده فیزیکی، آب را به پودر تبدیل کرده و با یک نتیجه لذت بخش باعث خنک شدن هوا و ایجاد رطوبت در محیط می شود.
جالب است که بدانید این سیستم های مه پاش کارایی های بیشماری داشته و علاوه بر سیستم های خانگی، در کارخانجات باز یا بسته صنعتی، کشاورزی، چای خانه ها، دامداری ها، مرغداری ها و گلخانه ها و فضاهای باز تفریحی و محیط های اجتماعی و… مورد استفاده قرار می گیرد.

فواید مه پاش

در یک بیان ساده مه پاش، قطرات آب فشرده شده ای ست که خنک سازی و تازگی و طراوت فضا را در اختیار کاربران قرار می دهد.
از فواید مه پاش می تواند کاهش قابل توجه مصرف آب و صرفه جویی در بهره وری بهینه از آب در مصرف خانگی و صنعتی مانند آبیاری قطره ای گیاهان در گلخانه ها را نام برد.
این ابزار موثر در تغییر دمای محیطی، از فوایط و کارایی بسیاری برخوردار می باشد. مه پاش علاوه بر تابستان و خنک سازی شگفت انگیز فضا، در هوای سرد زمستان نیز در جهت کاهش خشکی هوا و افزایش رطوبت مورد استفاده قرار می گیرد.نباید فراموش کرد که بدون یک رطوبت ساز خشکی هوا در زمستان می تواند مشکلات زیادی را رقم زند.
از فواید استفاده از سیستم رطوبت رسان در دامداری هامی توان لحاظ نمود که شرایط اسایش دام فراهم شده و در نتیجه ان تولید شیر روزانه و وزن دام ها و همچنین بهبود باروری را به همراه خواهد داشت.
این خنک کننده های ابی از افزایش حشرات موذی و گرد و خاک ازاردهنده جلوگیری کرده و باعث از بین رفتن بیماری های ناشی از گرما نیز می شود.
به همین صورت ذکر شده استفاده از سیستم رطوبت ساز در مرغداری ها نیز این فواید را به همراه داشته، و موجبات ضدعفونی ساختن فضای مرغداری، امکان واکسیناسیون قطره ای طیور و به طور کلی کاهش تلفات و افزایش بازدهی انها را فراهم می کند.
از مزایای مربوط به سلامتی، می توان حفظ سطح رطوبت نسبی و در حدود ۵۰ درصدی فضا را نام برد که به طرز چشمگیری ویروس های آنفلانزا و حتی ویروس های سرطانی و آسیب زا را کاهش داده و در نتیجه کاهش شیوع بیماری در محیط محتمل می گردد.
از سیستم مه پاش در مواردی دیگر چون سم پاشی در گلخانه ها، پخش کننده بوی مطبوع در فضا و از بین برنده بوی بد، و در نهایت فراهم نمودن فضا در حالت ایده ال دمایی می توان بهره جست.
قابلیت تنظیم میزان فشار و مدت زمان عملکرد دستگاه یکی دیگر از ویژگی های مثبت سیستم مه پاش تلقی می شود.

موارد مصرف مه پاش

 

نصب مه پاش

موارد مصرف خنک کننده های ابی بسیار متنوع بوده و مواردی چون مصارف خانگی و صنعتی، رستوران ها و بوفه های خیابانی، گلخانه ها، دامداری ها و مرغداری ها و در برخی از تالار های عروسی ، رستوران ها ، شهر بازی ها و بسیاری موارد دیگر می باشد.

انواع مه پاش

به طور کلی مه پاش به سه نوع مختلف تقسیم می شود:

 • سیستم مه پاش پروانه ای
 • سیستم مه پاش نازلی
 • سیستم مه پاش التراسونیک

اجزای تشکیل دهنده مه پاش

اجزای مه پاش

اجزای تشکیل دهنده سیستم مه پاش شامل موارد زیر می باشد:

 • مپ پیستونی فشار بالا
 • شیر تنظیم فشار برای تنظیمات فشار ورودی به سیستم
 • فیلتر آب جهت جلوگیری از ورود ذرات جامد به آب
 • شیلنگ ها ی پرفشار در انواع شیلنگ های سیم دار تفلون ، لاستیکی و یا شیلنگ پلی آمید برای رساندن آب به نازل مه پاش
 • نازل های مه پاش در جنس های استیل، برنجی و یا سرامیکی، که اب را به ذرات پر فشار غبار تبدیل می کند
 • سختی گیر جهت جلوگیری از نشست املاح اب در مسیر مه پاش
 • سیستم های کنترلی شامل تایمر یا سنسور رطوبت برای تنظیم زمان خاموشی و روشنی مه پاش

نحوه نصب مه پاش

نحوه نصب سیستم مه پاش به نسبت فضا و کاربری مورد استفاده متفاوت خواهد بود. این تفاوت می تواند از لحاظ تعداد و نوع دستگاه های تعبیه شده در سیستم مه پاش باشند که به همین علت طریقه  نصب مه پاش را متفاوت می سازد.

لزا هرچند که کارایی نهایی و هدف بهره وری در موارد مختلف یکسان باشد، این تفاوت نصب وجود داشته و متخصصان کار ضمن در نظر گرفتن ویژگی های کمی، زیبایی فضا را نیز لحاظ نموده و سیستم های مه پاش را در بهترین وضعیت ممکن، در محیط نصب و به گونه ای که حداکثر میزان بهره وری حاصل گردد، ارائه می نمایند.

نکات ضروری در استفاده از مه پاش

 1.  استفاده از دستگاه های ضد زنگ و مرغوب یکی از نکات مورد توجه در طی فراهم نمودن این محصول می باشد.
 2.  نحوه نصب و رعایت جانمایی درست و زیبایی شناسانه در کنار رعایت دقیق اصول اولیه طراحی محیط در تعبیه سیستم مه پاش
 3.  تعیین فاصله دقیق بین نازل مه پاش و همینطور قطر مناسب نازل مورد استفاده
 4. محاسبه عددی و طراحی دقیق و متفاوت نحوه چیدمان و تعداد خنک کننده آبی به نسبت تغییر کاربری محیط
 5. توجه لازم به تامین انرژی برق و آب مورد نیاز جهت فعالیت سیستم رطوبت ساز
 6. کسب اطلاعات دقیق از نحوه عملکرد اجزای تشکیل دهنده سیستم مه پاش
 7. توجه به میزان آب مصرفی با در نظر گرفتن میزان فشار پمپ مورد نظر . در واقع هرچه فشار پمپ بیشتر شود مصرف آب بیشتر و هر چه سوراخ خورجی نازل مه پاش بزرگ تر باشد، میزان مصرف آب افزایش می یابد.

مشکل متداول سیستم مه پاش
یکی از مشکلات رایج در استفاده از سیستم مه پاش، رسوب بستن نازل و مسدود شدن مسیر آب رسانی می باشد که ناشی از استفاده ی از آب بی کیفیت و آلوده است.
برای حل این مشکل از فیلتر هایی استفاده می شود که در مسیر خروج آب قرارگرفته و مثل یک صافی در مقابل آلودگی ها عمل می کند. و در نتیجه از مشکل گرفتگی و رسوب جلوگیری می نماید.

مصرف اب در مه پاش

سیستم مه پاش

خالی از لطف نیست که بدانیم نصب مه پاش بر روی شیر آب های مصارف خانگی تا ۹۸درصد مصرف آب را کاهش می دهد!!
استفاده از سیستم مه پاش در شیراب های سینک اشچزخانه امتیازی طلایی در کاهش مصرف اب محسوب می شود. چرا که اسپری کردن اب و قطره سازی آن خللی در شست و شوی دست ها و یا شستن مواد غذایی و سبزیجات ایجاد نمی کند.
لزا با توجه به شرایط کمبود آب حال حاضر، این رقم قابل تامل از کاهش مصرف آب تحسین برانگیز بوده و استفاده از دستگاه مه پاش حتی در مصارف خانگی را در اینده ای نه چندان دور اپیدمی خواهد کرد.

هزینه مه پاش

یکی از ایتم های مورد توجه در تعیین نوع و عملکرد دستگاه مه پاش قیمت خرید، نصب و اجرای آن در بازار می باشد. اهمیت شناسایی اجناس مرغوب و توجه به تفاوت قیمت های ارائه شده در کنار کیفیت آن، کمک شایانی در گزینش صحیح از محصول می کند.
چراکه طراحی و اجرای این سیستم نیاز به تخصص و مهارت کافی داشته و با توجه به کاربری مورد نیاز، نوع محصول و نحوه اجرای ان متفاوت می گردد. در نتیجه تمام نکات ذکر شده تاثیر مستقیمی در هزینه ی نهایی کار خواهد داشت.
هزینه سیستم مه پاش بر اساس ایتم های متفاوتی شامل تهیه مواد و دستگاه مورد نظر و نصب آن، قابل بررسی و تخمین زدن می باشد. همچنین قابل ذکر است که لیست قیمت های دستگاه های مه پاش به طور دقیق نیز توسط برندهای عرضه کننده عنوان گشته است.

ساخت مه پاش خانگی

سیستم ساده و قابل درک مه پاش می تواند در تولید خانگی نیز مورد بهره وری قرار گیرد. ساخت یک دستگاه کوچک مه پاش خانگی با تعدادی از لوازم در دسترس در خانه، بسیار مهیج و جالب توجه می باشد.
لوازم مورد نیاز شامل: فن خودکار، باتری ۹ ولتی، ظرف پلاستیکی، سیم، ۲ عدد لوله
این فرایند به سادگی از طریق پیچ نمودن لوله ها به ظرف پلاستیکی و نصب فن خودکار به بدنه داخلی ظرف و سپس روشن نمودن آن با باتری از طریق قرار گرفتن فن در مسیر خروج آب از داخل لوله های تعبیه شده صورت می گیرد و دستگاه مه پاش خانگی شما اماده خنک سازی می گردد.

سیستم مه پاش یکی از پرطرفدارترین دستگاه هایی است که در تابستان برای خنک کردن محیط های باز با استقبال زیادی روبه رو می شود. این وسیله به دلیل ایجاد محیطی خنک و مرطوب در موارد مختلف بسیار کارآمد است. این روزها شاهد این هستیم که رستوران ها، باغ تالارها، آب میوه فروشی ها، بستنی فروشی ها، فست فودها و … با استفاده از نصب سیستم مه پاش در فضای بیرونی متوجه جذب مشتریان زیادی شده اند. در واقع با این دستگاه میتوانید با هزینه بسیار کم ،  رطوبت و دمای گلخانه خود رابصورت کاملا کنترل شده تنظیم نمایید.

 سیستم مه پاش با تامین رطوبت مورد نیاز محیط در فضاهای باز رستورانی، تفریحی، گلخانه ای، صنعتی و … باعث تلطیف هوا، کاهش دمای محیط در روزهای گرم تابستان و همچنین دستگاه مهاش باعث کاهش گرد و غبار میشود. این دستگاه  که  رطوبت ساز سرد هم نامیده می شود؛  تجربه ی هوایی بهاری دلچسب و خنک را در تابستانی گرم برای شما به ارمغان خواهد آورد. سیستم مه پاش خانگی یا دستگاه رطوبت ساز در باغچه های کوچک نیز ممکن است استفاده شود. روش نصب مه پاش نیز  توسط کارشناسان ما به بهترین شکل ممکن انجام خواهد شد. جهت استعلام قیمت مه پاش کلیک نمایید.

سیستم مه پاش رستوران

سیستم مه پاش رستوران دارای نازل پنج میکرون است که می تواند باعث ایجاد محیطی شاداب و شادی آور در فضاهای باز رستوران  شود. این نوع دستگاه را میتوان همپنین در فضای بالای درب رستوران نصب کرد. به این منظور یک رشته شیلنگ مه پاش متناسب با محیط دور تا دور فضای مورد نظر نصب می گردد.

سیستم مه پاش رستوران

کاربرد سیستم مه پاش

از کاربرد سیستم مه پاش می توان به فضاهای مسکونی نظیر ویلاها، حیاط منازل، روف گاردن، باغچه ها، فضاهای باز تفریحی نظیر رستوران ها، کافی شاپ ها، سفره خانه ها و … مراکز تجاری، فضاهای گلخانه ای، سالن های پرورش قارچ، مرغداری، گاوداری و بسیاری از مکان هایی که نیاز به کاهش دمای محیط و افزایش رطوبت در آنها وجود دارد اشاره کرد.

قطعات سیستم مه پاش

 1. نازل مه پاش
  • دارای اندازه ۰٫۱ میکرون تا ۰٫۵ میکرون
  •  آب پرفشار را به مه تبدیل میکند.
  • تعداد و اندازه بر اساس نوع محیط و نیاز تعیین می شود
 2. پمپ مه پاش ( پمپ پیستونی فشار بالا)
 3.  فیلتر آب  (  از ورود ذرات ریز موجود در آب به نازل جلوگیری می کند)
 4.  شیر تنظیم فشار  ( فشار ورودی به نازل را تنظیم می کند)
 5.  شیلنگ ( تامین آب پرفشار به نازل)
 6. پایه  نازل مه پاش ( پایه سه نازل و چهار نازل و پایه با طول ۵ تا ۳۰ سانتی متر  می باشد)
 7.  سختی گیر ( سختی و املاح آب سخت را جدا می کند )
 8.  دماسنج ( کنترل دما )
 9.  رطوبت سنج (کنترل رطوبت محیط)
 10. برد کنترل ( جهت خاموش و روشن کردن اتوماتیک)
 11.  اتصالات دیگر

اجرای سیستم مه پاش

اجرای سیستم مه پاش توسط متخصصان ما با حرفه ای ترین و به روز ترین روش نصب علاوه بر افزایش عمر و کارایی قطعات دستگاه مه پاش به شما در هرچه دلنشین کردن محیط مورد نظرتان یاری خواهند رساند. چگونگی نصب سیستم مه پاش تاثیر بسزایی در هرچه زیبا تر کردن محیط خواهد داشت.همچنین نوع نازل مه پاش استفاده شده در دستگاه , ارتباط مستقیم با محل نصب سیستم دارد. چگونگی نصب توسط کارشناسان مه پاش صنعت به گونه ای می باشد که حداکثر کارایی دستگاه حاصل گردد.

جلوه های ویژه ی دستگاه مه پاش

با خرید دستگاه مه پاش و نصب در استخرها- پارک ها- باغ ها – رستوان ها و کافی شاپ های فضای باز می توان جلوه ای چشم نواز و مه آلود را به محیط بخشید.نصب دستگاه مه پاش علاوه بر بوجود آوردن هوایی دلچسب و بهاری, فضایی ایجاد کرده تا بیننده از دیدن آن لذت ببرد.از مزایای دیگر آن می توان به پخش کردن عطر های خاص و دلخواه مانند گلاب در محیط اشاره کرد.با ترکیب دستگاه مه پاش با نور پردازی های متنوع می توان نمایی خیره کننده و زیبا ایجاد کرد.

موارد استفاده سیستم مه پاش
 • ایجاد و افزایش رطوبت
 • تصفیه هوا
 • کاهش دمای محیط
 • خنک کننده هوا
 • کاهش گرد وخاک
 • لطیف کننده هوا
 • از بین برنده بو
 • سم پاشی گلخانه
 • پخش کننده بوی عطر و گلاب

با کارشناسان شرکت مه پاش صنعت در ارتباط باشید

۰۹۱۹-۴۶۹۰۶۴۹ | ۰۲۱-۷۷۳۲۷۵۵۱

شما میتوانید جهت خرید مه پاش و اطلاع از قیمت مه پاش ،  اطلاع از آموزش نصب مه پاش خانگی ، تعمیرات مه پاش –و همچنین اطلاع از قیمت پمپ الکتریکی و دیگر اجزا با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان مجرب ما بهره مند شوید.

 

social position
حالا تماس بگیرید...