وبلاگ

5 روش خنک نگه داشتن فضای رستوران

خنک نگه داشتن فضای رستوران

خنک نگه داشتن فضای رستوران یکی از مهم ترین چالش های صاحبان این کسب و کارها به شمار می آید و آنها به دنبال روشی می گردند تا بتوانند فضای رستوران را خنک و دلپذیر کنند. به این منظور، روش های مختلفی پیش روی صاحبان رستوران ها قرار می گیرد و آنها می توانند از طریق این روش ها، کمک خیلی زیادی به خنک کردن این فضا کنند. در ادامه مطلب، بهترین روش های خنک کردن فضای رستوران را به شما معرفی می کنیم.

از آنجا که در رستوران انواع غذاهای مختلف پخته و سرو می شوند، اگر از سیستم مناسبی برای خنک نگه داشتن این فضا استفاده نشود، تمام رستوران بوی غذاهای مختلف را می گیرد و اصلاً مردم نمی توانند در آنجا به راحتی بنشینند و غذا بخورند. از طرف دیگر، به خاطر این که در حال حاضر در فصل تابستان به سر می بریم، همه مردم دوست دارند در محیطی غذا بخورند که هوای مطلوب و دلپذیری داشته باشد. اما از طریق چه روشی می توان به این موضوع دست پیدا کرد؟

بهترین روش ها برای خنک نگه داشتن فضای رستوران

همان طور که تاکنون متوجه شدید، استفاده از یک روش مطلوب برای خنک نگه داشتن فضای رستوران اهمیت بسیار زیادی دارد و باید حتماً از لوازم مناسبی برای رسیدن به این هدف استفاده کنید. برای مثال، بهتر است از روشی برای خنک کردن فضای رستوران استفاده کنید که انرژی کمتری مصرف می کند و هزینه های شما برای خنک کردن این فضا کمتر می شود. در ادامه، برخی از بهترین و مطمئن ترین روش ها برای خنک کردن فضای رستوران را نام می بریم.

بهترین روش ها برای خنک نگه داشتن فضای رستوران

1. سیستم مه پاش برای خنک کردن فضای رستوران

اولین و بهترین روشی که می تواند تاثیر فوق العاده زیادی برای خنک کردن فضای رستوران داشته باشد، سیستم مه پاش است. با استفاده از این سیستم شما می توانید بهترین هوای مطلوب را در فصل تابستان در فضای رستوران به وجود بیاورید. نحوه عملکرد سیستم مه پاش به این صورت است که می تواند آب را به قطرات خیلی ریز مانند مه یا بخار تبدیل کند و با پاشیدن این ذرات مه در فضا، رستوران را بیش از اندازه خنک کند.

باید گفت که مه پاش اصلاً باعث خیس شدن محیط نمی شود و عملکرد فوق العاده ای دارد. از طرف دیگر، مه پاش با مصرف کمتر میزان مصرف برق و آب، مزایای خیلی بیشتری نسبت به روش های سنتی برای خنک کردن محیط دارد.

به همین دلیل استفاده از مه پاش یکی از بهترین روش های خنک نگه داشتن فضای رستوران شناخته می شود که خیلی از صاحبان رستوران ها از این روش برای جذب مشتریان بیشتر در تابستان استفاده می کنند. همچنین مه پاش باعث می شود که بوی نامطبوع غذا در فضای رستوران از بین برود و یک محیط کاملاً بهداشتی و استاندارد برای غذا خوردن و لذت بردن مشتریان به وجود بیاید.

2. کولر گازی

کولر گازی نیز یکی دیگر از روش های خنک کردن فضای رستوران به شمار می آید که نسبت به سیستم مه پاش، انرژی خیلی بیشتری مصرف می کند. کولر گازی با استفاده از برق کار می کند و میزان مصرف برق آن هم نسبتاً زیاد است. به همین دلیل باید بخش زیادی از هزینه های خود را برای قبض برق ناشی از کولر گازی کنار بگذارید.

از طرف دیگر، در برخی مکان های جغرافیایی استفاده از کولر گازی چندان پاسخگو نیست. بیشتر مواقع از این روش در مکان هایی استفاده می شود که رستوران ها در فضای مرطوب قرار گرفته اند. به خاطر پر مصرف بودن کولر گازی، روش مقرون به صرفه ای برای خنک کردن فضای رستوران شناخته نمی شود.

سیستم مه پاش برای خنک کردن فضای رستوران

3. سیستم هواساز و چیلر

یکی دیگر از روش های خنک نگه داشتن فضای رستوران که هوای داخل این فضا را به طور کامل عوض می کند، سیستم هواساز و چیلر است. سیستم هواساز می تواند هوای داخل رستوران را به بیرون منتقل کرده و هوای بیرون را به داخل بیاورد و مانند یک فن عمل می کند.

در کنار سیستم هواساز، چیلر نیز نوعی سیستم سرمایشی است که هوای خیلی خوبی در داخل رستوران به وجود می آورد. با این حال، هوای ناشی از سیستم چیلر و هواساز نمی تواند به اندازه سیستم مه پاش، خنک و دلپذیر باشد.

برای خرید مه پاش رستوران میتوانید با کارشناسان مهپاش صنعت در تماس باشید.

4. سیستم GHP برای کنترل رطوبت

شما می توانید با استفاده از سیستم GHP، هوای داخل رستوران را تا حد خیلی زیادی مرطوب و در عین حال، خنک کنید. این سیستم مانند سیستم هواساز چیلر کار می کند و با استفاده از فن هایی که درون آن به کار رفته شده است، می تواند به خنک کردن هوای داخل رستوران کمک زیادی کند. این سیستم با استفاده از گاز شهری کار می کند و به همین دلیل هم میزان مصرف انرژی و هزینه های آن نسبت به روش های دیگر مانند کولر گازی خیلی کمتر است. 

همچنین برای راه اندازی فن ها نیز باید از انرژی برق کمی استفاده شود و میزان مصرف برق آن هم اصلاً چشمگیر نیست. توجه داشته باشید که شاید بر اساس موقعیت جغرافیایی مورد نظر شما، سیستم GHP چندان برای رستوران شما مناسب نباشد. به همین دلیل بهتر است از روش هایی استفاده کنید که مطمئن هستید برای رستوران شما در موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان کاملاً مناسب است.

سیستم GHP برای کنترل رطوبت

5. کولر آبی

در نهایت، روش آخری که شاید خیلی از افراد برای خنک نگه داشتن فضای رستوران از آن استفاده کنند، کولر آبی است. چندین سال است که کولر آبی یکی از مهمترین لوازم سرمایشی در فصل تابستان به شمار می آید. با این حال، این روش نیز معایب مربوط به خود را دارد. به عنوان مثال، کولر آبی سر و صدای نسبتاً زیادی دارد و می تواند فقط قسمت خاصی از محیط را خنک کند. به همین دلیل اگر شما بخواهید برای خنک کردن یک رستوران بزرگ از آن استفاده کنید، ممکن است مجبور شوید چندین کولر آبی در آن قرار دهید.

بیشار بخوانید: خنک نگه داشتن فضای کافی شاپ

همچنین میزهایی که در نزدیکی کولر آبی قرار دارند، بیش از اندازه در معرض باد کولر هستند و شاید افراد نتوانند به درستی غذای خود را در آنجا میل کنند. زمانی که هوا خیلی گرم باشد، کولر آبی فقط می تواند هوای گرمی را وارد محیط کند و اصلاً باعث خنک شدن محیط به طور کامل نمی شود. به همین دلیل باید از روشی استفاده کنید که مطمئن هستید هوای خنک و ایده آلی در رستوران به وجود می آورد.

سخن پایانی

اگر شما نیز به دنبال روشی برای خنک نگه داشتن فضای رستوران می گردید، باید سیستم مه پاش را به شما پیشنهاد کنیم. با استفاده از این سیستم شما می توانید با کمترین میزان مصرف انرژی، به بهترین شکل ممکن فضای رستوران را خنک نگه دارید و مطمئن باشید که تعداد مشتریان شما چندین برابر افزایش پیدا می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به منظور خرید سیستم مه پاش بر اساس متراژ محیط مورد نظر شما، می توانید با کارشناسان مهپاش صنعت تماس بگیرید. کارشناسان ما فعالیت های دیگری مانند نصب و راه اندازی سیستم را نیز برای شما انجام می دهند و به شما کمک می کنند تا این سیستم را با بالاترین بهره وری و عملکرد دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *