وبلاگ

انواع گلخانه چوبی

گلخانه چوبی

انسان ها از هیچ فرصتی برای ارتباط با طبیعت دریغ نمی کنند. زندگی مدرن در دنیای مدرن و شهری امروز نیز باعث نشده است که نحوه ارتباط با طبیعت و اهمیت آن رنگ ببازد. استفاده وسیع انسان ها از گلخانه ها و محصولات گلخانه ای، دال بر این مطلب است که ما از هر فرصت و روشی برای افزایش ارتباط مان با طبیعت استفاده می کنیم. گلخانه های چوبی، یکی از انواع گلخانه ها هستند که در محیط منزل و محیط های کوچک تر ساخته می شوند و راهی برای حفظ ارتباط انسان و طبیعت می باشند. انواع گلخانه چوبی ، موضوع مقاله امروز مه پاش صنعت است. می خواهیم در این مقاله درباره مزایا و نکات مهم گلخانه چوبی صحبت کنیم. پس با همراه باشید.

چرا از گلخانه های چوبی استفاده می کنیم؟

گلخانه ها روشی مناسب برای پرورش گیاهان در فصول گرم سال و در شرایط کنترل شده هستند. در گلخانه ها، کنترل عواملی مانند دمای گلخانه و رطوبت گلخانه، تحت اختیار خودتان است و می توانید این عوامل را بر اساس نیاز خود و گیاهان پرورشی در گلخانه، تنظیم کنید.

چرا از گلخانه های چوبی استفاده می کنیم؟

گلخانه مکان های عالی برای پرورش گیاهانی هستند که در برابر سرما یا گرمای شدید مقاومت بالایی ندارند. حتی در نواحی معتدل تر، گلخانه ها گیاهان شما را از نوسانات دما و رطوبت دور نگه داشته و در برابر آفات زمین، به خوبی محافظت می کنند.

انواع گلخانه های چوبی

گلخانه های چوبی را می توان به روش ها و شکل های مختلفی ساخت که در ادامه هر یک را به شما معرفی می کنیم.

برای تامین رطوبت گلخانه ها بهترین راه استفاده از مه پاش گلخانه است.

1- گلخانه های سنتی قوسی شکل

این نوع گلخانه ها ترکیبی از سوله ها و گلخانه ها هستند و سقف آن ها به گونه ای ساخته شده است که آب باران را در خود نگه ندارد. این نوع گلخانه ها معموا دو در دارند و عمر استفاده آن ها بیش از 10 سال است.

از مزایای گلخانه های سنتی قوسی می توان موارد زیر را نام برد:

 • زیبایی
 • تطبیق پذیری با شرایط محیطی
 • پوشش و طراحی بسیار آسان

2- گلخانه های تمام شیشه ای

این نوع گلخانه ها در میان انواع گلخانه های چوبی شاید زیباترین باشند و از نظر ظاهری شباهت زیادی نیز به گلخانه های فلزی دارند. شیشه های گلخانه هر کدام با قاب های چوبی زیبا به یکدیگر متصل شده اند. زیبایی این نوع گلخانه ها، چه از درون و چه از بیرون خیره کننده است و هرگز از تماشایشان خسته نخواهید شد. این نوع گلخانه ها درب های بزرگی نیز دارند که تا زمین کشیده می شود و شما برای انتقال هر گونه وسیله چرخدار به داخل گلخانه با مشکلی مواجه نخواهید شد.

برای خرید مه پاش خانگی با مه پاش صنعت تماس بگیرید.

از مزیت های گلخانه های تمام شیشه ای باید به نکات زیر اشاره کرد:

 • رسیدن نور خورشید به تمام قسمت های گلخانه
 • درب بزرگ
 • شیشه های ایمن
 • ارتفاع بالا
 • ماندگاری و دوام بالا

3- گلخانه های کلاسیک جولیانا

این نوع گلخانه ها را معمولا از چوب سدر می سازند. این گلخانه ها ظاهر بسیار زیبا و قاب های چوبی بسیار نمایانی دارند که آن ها را از گلخانه های تمام شیشه ای متمایز می کند. درب های این نوع گلخانه ها به صورت کشویی ساخته می شوند و قطعات و لولاهای در از جنس آلومینیوم هستند.

مزایای گلخانه های کلاسیک جولیانا عبارت است از:

 • دارای شیشه های تک جداره 3 میلی متری
 • استفاده از چوب سدر
 • ارتفاع 1.5 متری دیواره ها
 • مقاوم در برابر برف و باد
 • دارای ناودان برای انتقال آب باران به زمین
 • عمر حداقل 12 ساله

4- گلخانه های سیگنت

گلخانه های سیگنت یا Cygnet زیبایی ظاهری بسیار منحصر به فردی دارند. ساخت این نوع گلخانه ها بسیار گران است اما در عین حال بسیار پرطرفدار نیز می باشند. معمولا این نوع گلخانه ها را از چوب های بسیار باکیفیت می سازند و فضای زیادی برای قرار دادن گیاهان را در خود دارند. اگر قصد ساختن گلخانه ای بسیار شکیل، زیبا، منحصر به فرد و کم نظیر را دارید و از مدل های تکراری گلخانه چوبی خسته شده اید، و اگر هزینه های ساخت گلخانه برایتان مشکلی ایجاد نمی کنند، گلخانه های Cygnet بهترین گزینه برای شما هستند.

مه پاش چیست و چه کاربردی دارد؟ قیمت و خرید مه پاش

مزایای گلخانه های سیگنت عبارت اند از:

 • تطبیق پذیری با آب و هوای محیط
 • با دوام و بسیار منحصر به فرد
 • کیفیت بالای چوب
 • عمر بالا
 • فضای زیاد

5- گلخانه های ویکتوریایی J-Class

اگر استایل و زیبایی گلخانه برای شما اهمیت بالایی دارد، این گلخانه ها را مخصوص شما ساخته اند. این نوع گلخانه ها دارای سبک ویکتوریایی، طراحی کلاسیک و فناوری مدرن هستند. طراحی شش ضلعی گلخانه های J-Class، آن ها را به مکانی زیبا برای دورهمی های خانوادگی شما تبدیل خواهد کرد. این نوع گلخانه ها معمولا دارای در های بزرگ و دو پنجره برای تهویه هستند.

از مزایای گلخانه های ویکتوریایی J-Class می توان نکات زیر را برشمرد:

 • استایل و طراحی منحصر به فرد
 • تلفیقی از طراحی کلاسی و مدرن
 • طراحی شش ضلعی
 • پنجره و درب های مناسب
 • جذابیت بصری بالا

گلخانه چوبی چه مزایایی دارد؟

یک گلخانه چوبی دارای ویژگی های مفید و مهمی است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

مه پاش پودری و قیمت و خرید آن

 1. وزن بالا

با توجه به سنگین بودن گلخانه های چوبی، این نوع گلخانه ها برای مناطقی که وزش باد و طوفان در آنجا زیاد است، گزینه های مناسبی هستند.

 1. تعمیر و تعویض آسان

درست است که چوب می تواند به آسانی دچار خراش، ساییدگی و مشکلات دیگر شود؛ اما این مشکلات همگی توسط خودتان قابل حل هستند. شما می توانید قطعات آسیب دیده را با قطعه چوب های جدید جایگزین کرده و به آسانی به یکدیگر میخ کنید.

گلخانه چوبی چه مزایایی دارد؟
 1. آسان بودن افزایش مساحت گلخانه

چوب یک ماده اولیه ساختمانی است و از این رو، بسط دادن و افزایش مساحت یک گلخانه کار پردردسری نیست. با توجه به این که رنگ آمیزی چوب نیز به آسانی انجام می شود، نمای کلی گلخانه و ظاهر آن نیز پس از ساخت مجدد حفظ خواهد شد.

 1. عایق بودن چوب

چوب یک عایق حرارتی خوب است و به طور طبیعی دمای محیط درون گلخانه را حفظ می کند. گرمای ایجاد شده در گلخانه چوبی، به آسانی از آن خارج نمی شود و از آنجایی که دمای بالا در گلخانه ها یک ویژگی مطلوب به شمار می رود، این مسئله گلخانه های چوبی را از سایر انواع گلخانه متمایز می کند.

 1. چوب برای ساخت فضاهای نگهدارنده مناسب است

گلخانه چوبی شما را از داشتن فضاهای اضافه برای نگهداری وسایل مورد استفاده در گلخانه بی نیاز می کند. شما می توانید به آسانی چند قلاب  را به قطعات چوبی گلخانه متصل کرده و وسایل خود مانند ماله، چنگک و… را روی آن آویزان کنید.

معایب گلخانه های چوبی

علی رغم ویژگی های مثبت و متعدد گلخانه چوبی، این نوع گلخانه ها معایبی نیز دارند که عبارت اند از:

 1. نیاز شدید به نگهداری

چوب باید به طور منظم و در بازه های زمانی کوتاه مورد رنگ آمیزی و روغن کاری قرار بگیرد تا دچاز خشکی بیش از حد یا پوسیدگی نشود. این مسئله، یک هزینه همیشگی برای نگهداری و مراقبت از گلخانه ها را به کشاورز تحمیل می کند. اگر از چوب های نگهدارنده گلخانه خود به خوبی محافظت نکنید، ممکن است گلخانه شما فرو بریزد.

 1. زمان طولانی تر برای ساخت

ساخت گلخانه توسط میخ و چکش انجام می شود و این موضوع تا حد زیادی زمان بر است. اصولا کار ساخت گلخانه چوبی به صورت دستی انجام می شود.

 1. خطر موریانه ها

بهتر است هرگز گلخانه چوبی را در مناطقی که مستعد حمله موریانه ها هستند، نسازید. چوب به شدت مستعد حمله موریانه است و موریانه می تواند به مرور زمان، ساختار چوب های تشکیل دهنده گلخانه شما را از درون تهی کند. ممکن است یک روز از خواب بیدار شوید و ببینید که گلخانه شما فرو ریخته است! راه حل جلوگیری از حمله موریانه ها به گلخانه های چوبی، آغشته کردن پایه های چوبی گلخانه به مواد شیمیایی است؛ اما مشکل آن جا است که هزینه این کار تقریبا برابر با هزینه راه اندازی یک گلخانه فلزی می باشد!

رطوبت گلخانه های چوبی چگونه تامین می شود؟

تامین رطوبت گلخانه های چوبی یکی از نکات مهمی است که برای رشد و پرورش گیاهان گلخانه ای باید مورد توجه قرار بگیرد. بهترین راه ممکن برای تامین رطوبت این نوع گلخانه ها، استفاده از مه پاش گلخانه است.

رطوبت گلخانه های چوبی چگونه تامین می شود؟

ما در مه پاش صنعت این آمادگی را داریم تا انواع مه پاش گلخانه را با توجه به نوع گلخانه مورد استفاده توسط شما، در اختیارتان قرار دهیم تا بتوانید به آسانی و با صرف هزینه کم، رطوبت گلخانه خود را تامین کنید.

از این رو اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نصب و نگهداری مه پاش در گلخانه‌ها دارید می‌توانید با کارشناسان مه پاش صنعت به شماره تماس ۰۹۱۹۴۶۹۰۶۴۹ در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن در جهت رسیدن به خواسته‌ی شما راهنمایی کنند؛ همینطور اگر قصد خرید مه پاش را دارید متخصصان مه پاش صنعت می‌توانند با توجه به نیاز و شرایط شما عزیزان بهترین گزینه را برای شما شرح دهند.

سخن پایانی

در این مقاله درباره انواع گلخانه چوبی برایتان نکاتی را بیان کرده و 5 نوع از بهترین و شیک ترین گلخانه های چوبی را به شما معرفی کردیم. همچنین مزایا و معایب گلخانه های چوبی را برایتان برشمردیم تا خودتان بتوانید برای تعیین نوع گلخانه مد نظرتان تصمیم گیری کنید. امیدواریم نکات بیان شه در این نوشته مورد توجه شما واقع شده باشند. اگر در رابطه با نکات مطرح شده سوالی دارید، لطفا با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید تا به سوالات تان پاسخ دهیم.