وبلاگ

مه پاش سالن ورزشی

مه پاش سالن ورزشی

همانطور که آگاهی دارید ، دستگاه های مه پاش نوعی از فناوری جدید درخصوص ایجاد سرما سازی و پایین آورده دمای محیط بوسیله پاشیدن ذرات غبار مانند آب و جذب گرما توسط آن ذرات و تبدیل به بخار شدن آنها است .  حالا برای سالن های ورزشی با توجه به موارد خاص به خود ، از چه نوع دستگاهی و با چه ظرفیتی باید استفاده نمود ، اصل کلی انتخاب مه پاش سالن ورزشی ،  بستگی به متراژ و نحوه پارتیشن بندی سالن ورزشی مورد نظرمان دارد . اینکه چه مقدار از متر مکعب  را می خواهیم خنک نماییم و خنک کردن به تنهایی کفایت خواهد کرد؟

مناسب ترین مه پاش سالن ورزشی چه نوعی است؟

اگر سالن ورزشی یک تکه است ، نوعی از دستگاه برای آن مناسب است و اگر سالن دارای پارتیشن بندی برای انجام ورزش های گوناگون است نوعی دیگر لازم است . سالن ما ممکن است کوچک و بدون تماشاگر باشد و یا بزرگ و با تماشاچی باشد . با توجه به تجربیات به عمل آمده برای سالن های ورزشی کوچک و متوسط نوع پنکه ای آن مناسب است که در قدرت های متفاوت تولید می گردد . در سالن های ورزشی به علت فعالیت هایی که در آنها صورت می پذیرد ، بوی نامطبوع عرق حاصله از تحرک افراد ، مسأله با اهمیتی است که با استفاده از دستگاه های مه پاش ، تا حد بسیار زیادی برطرف خواهد شد.

با کلیک بر روی لینک می توانید اطلاعات بیشتری درباره مه پاش خانگی به دست بیاورید.

مهم ترین نکات استفاده از مه پاش سالن ورزشی

در زیر به چند نکته از ویژگی های سیستم های مه پاش و مربوط به استفاده در سالن های ورزشی اشاره می گردد :

  • کاهش دمای محیط سالن ورزشی و بدن ورزشکاران .
  • تامین رطوبت لازم با پاشیده شدن ذرات آب و درنتیجه جذب گرمای موجود .
  • حذف و ازبین بردن بوی نامطبوع محیط با اضافه کردن اسانس های معطر همزمان با تولید غبارهای آب.
  • تنظیم سرعت و جهت پاشیده شدن ذرات آب به اندازه مورد نظر .
  • از بین بردن ذرات گرد و غبارهای حاصله توسط فناوری آلتراسونیک .
  • نا مساعد کردن محیط و فضاهای غیرقابل دسترسی برای حضور و زندگی حشرات مزاحم توسط سیستم های یون ساز.
مهم ترین نکات استفاده از مه پاش سالن ورزشی

  • امکان جابجائی آسان پنکه ها و استقرار آنها در نقاط مورد نظر .
  • عدم نیاز به سیستم های کانال کشی ، نصب دریچه ها و لوله کشی های آبرسانی .
  • عدم مرطوب بودن بیش از اندازه محیط و در نتیجه خیس نشدن وسایل و سنگین شدن هوا .

چنانچه سالن ورزشی مورد نظر از متراژ بالائی برخوردار است و توسط پنکه های مه پاش به منظورتان نمی رسید ، نوع دیگر مه پاش ها شاید بتواند شما را به منظورتان برساند ، و آن پنکه هایی هستند که با همان ویژگی ها به دیوارهای جانبی و یا ستون ها ی سالن نصب می گردند.

مقاله پیشنهادی: فیلتر تصفیه آب مه پاش

نکته بعدی گرمای حاصله از فعالیت های ورزشی می باشد که دمای بدن افراد در حال ورزش کردن را تا چند برابر بالا می برد . مورد بعدی حضور تماشاچیان و تماشاگران برای دیدن مسابقات و ورزشکاران است ، که می بایست برای آنان فضایی خنک ، مطبوع و حتی معطر فراهم نمود ، که ایجاد این نکات با استفاده صحیح از سیستم های مه پاش امکان پذیر است.

میزان و مقدار ذرات آب های حاصله توسط دستگاه مه پاش به اندازه ای نمی باشد که مانند شبنم بر روی بدن ورزشکاران و یا وسایل و تجهیزات ورزشی آنان نشسته و آنها را مرطوب و خیس نماید . میزان غبار بودن آنها به اندازه ای است و سرعت تبدیل ذرات آب به بخار به نحوی است که هیچگاه شاهد رطوبت حتی در کف و دیوارهای سالن نمی باشید .

مزیت های مه پاش سالن های ورزشی

با استفاده از سیستم خنک سازی دستگاه های مه پاش ، فضای سالن های ورزشی به صورتی خواهد بود که تنفس را نیز به جهت سبک شدن هوا ، بهتر و مساعدتر می کند ، و ضمن خنک شدن هوای سبک تری را استنشاق خواهند کرد.

دستگاه های مه پاش پنکه ای متحرک ، منبع آبشان در قسمت پایینی آن قراردارد که باعث می گردد ، پر کردن منبع به راحتی صورت گیرد.

چرخ های نصب شده در زیر دستگاه حرکت و جابجایی آنرا ساده تر می کند .  برای سالن های بزرگ ورزشی نوع دیگری درنظر گرفته شده است ، که در سقف و دیوارها و یا ستون های سالن تعبیه می شوند . در این روش توسط لوله های خاص و نصب تجهیزات موردنظر با عنوان نازل ، در فواصل یک نواخت بر روی لوله ها که جهات آنها قابل تنظیم است ، غبار آب از بالا له پایین و یا از کناره ها به طرف وسط سالن خنک سازی صورت می پذیرد .

همانطور که می دانید هوای گرم به جهت سبک بودن خود را به طرف بالای سطح زمین هدایت می شوند ، ذرات خارج گردیده از دستگاه به علت سنگین بودن به سمت سطح زمین حرکت می کنند ، طلاقی هوای گرم و ذرات آب ، و جذب گرما توسط ذرات آب ، در نتیجه بخار را بوجود می آورد که از منافذ بالای سالن خارج و هوای خنک را جایگزین می کند.

مقاله پیشنهادی: تابلو برق مه پاش

البته این نوع از سیستم های مه پاش در سالن های بزرگ نتایج بهتری را دربر دارد.

استفاده از مه پاش در سالن های ورزشی دارای استخر

از دیگر انواع سالن های ورزشی، که وجود سیستم های مه پاش در آنها بسیار موجه و مفید واقع شده اند ، سالن های دارای استخر می باشند. که ذرات خنک حاصله از دستگاه با رطوبت گرم موجود در فضا خنکی دلچسبی را حاصل می نماید.

استفاده از مه پاش در سالن های ورزشی دارای استخر

به خاطر داشته باشید که ، سرما و خنک سازی توسط کولرهای آبی و یا پنکه های ساده ، دیگر با تکنولوژی مدرن مه پاش ، قابل مقایسه و برابری نیستند .  در سالن های ورزشی همیشه شاهد بوی نامطبوع و زننده عرق حاصله از فعالیت های ورزشی هستیم که اجتناب ناپذیر است ، حالا این بوها را با رطوبت بوجود آمده از کولرهای آبی و یا گردش هوا توسط پنکه های سنتی درنظر آورید.

مقاله پیشنهادی: شیلنگ مه پاش

سخن پایانی

در کلام آخر یادآور می شویم ، دستگاه های مه پاش برخلاف  ظاهرشان که غباری از ذرات آب را منتشر می نمایند ، هرگز مسبب نشستن رطوبت و قطره های آب بر روی دستگاه ها ، تجهیزات ، ابزارها ، کف و دیوارهای سالن های ورزشی نخواهند بود . و در سالن های ورزشی سر بسته شاهد غبار آب برسطح آینه های سالن نیستید . چون به علت جذب گرمای محیط توسط ذرات 5 میکرونی آب و بخار شدن آنها قبل از قرار گرفتن بر هر سطحی ، فضایی شاداب ، خنک ، با طراوت و سبک و درصورت استفاده از اسانس های خوشبو کننده ، معطر خواهید داشت .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *